Május 17-22. között zajlott a szlovéniai Slovenij Gradecben a Szenior Tájkerékpár Világbajnokság. A terepeket ezen a környéken elsősorban az utakon összevissza keresztbe húzódó gyökerek nehezítik, illetve a szinte csak lépésben kiolvasható útvonalhálózat. Ezt idén még megspékelte, hogy a verseny elött napokig esett az eső és a terület vízmosásai folyókká, míg a mélyedések sártengerré váltak.

Az első nap tömegrajtos vereny volt Slovenij Gradec mellett, másnap a középtáv a Ljubjana környéki Kommenda városában, majd a hosszútáv a házigazda várost körbevevő Alpok vonulatain, jó szintes pályákon zajlott. A  sprintre szintén a városka keleti felében lévő lakott és parkerdős területen, illetve a város sportcentrumaiban került sor.

A remekül szervezett versenyen 20 fős magyar csapat vett részt, akik összesen 11 érmet szereztek: nyolc ezüstöt és három bronzot. A legeredményesebb Füzy Anna volt, aki mind a négy számban dobogóra állhatott, mellette Cseh Veronika és Jankó Tamás volt még, akik duplázni tudtak.