A magyarok a középmezőnyben. Az 1999-es világbajnokság hosszútávjának terepén rendezték az idei VB azonos versenyét. Érdekesség, hogy az akkori mezőnyből a cseh Eva Jurenikova ma is indult. A terep a vártnál több nyílt részt tartalmazott, szintben viszont megfelelt a várakozásoknak, közelítette az 5%-ot. A pályákban több hosszú átmenet is volt, bár ezek nem voltak igazából az útvonalválasztásra kihegyezve. A nőknél visszatért sérüléséből az utoljára a sprint selejtezőn rajthoz állt Tove Alexandersson, nem indult viszont a sprint váltón megsérült, de a váltóra összedrótozott Judith Wyder (mindketten dobogósok voltak tavaly). Alexandersson jól be is kezdett, a pálya feléig vezetett, ott viszont hibázott másfél percet, majd az utolsó hosszabb átmenetben még hármat, így végül a dobogóra se ért oda, annak ellenére, hogy a húsz átmenetből hetet megnyert. Ida Bobach viszont úgy nyerte meg a versenyt 2'44" különbséggel, hogy csak két átmenetet nyert meg. Mögötte már szorosabb volt a verseny, Mari Fasting lett a második, így életében először egyéni érmet szerzett; a harmadik helyre pedig a tavalyi meglepetés győztes orosz Szvetlána Mirjonova jött be. Gyurkó Fanni egyenletes teljesítménnyel a 31. helyezést érte el. A férfiaknál hihetetlenül fordulatosan alakult a verseny: hat versenyző között összesen nyolcszor volt helycsere az élen. Szorosan alakult az eredmény is, a százperces pálya végén egy percen belül végzett az első három: Thierry Gueorgiou 25 másodperccel verte Daniel Hubmannt és 57 másodperccel Olav Lundanest, így a tavalyi sorrend ismétlődött meg a dobogón. Hubmann az utolsó hosszú átmenetig vezetett, ott vette át Gueorgiou a vezetést, míg Lundanes ma inkább egyenletes teljesítményével érte el a dobogós helyet. Bakó Áron a 36., Baumholczer Máté az 51. helyen végzett, mindketten stabil futással. A hosszútávú versennyel véget ért a világbajnokság. A legeredményesebb nemzet Dánia lett, elsősorban a nőknek köszönhetően: Maja Alm három, Ida Bobach és Emma Klingenberg két-két arannyal térhet haza. Az éremtáblázat második helyezettje Svájc lett, az ő érmeik mindegyike a Hubmann családhoz kötődik. A harmadik helyen végző svédek a korábbi évekkel ellentétben inkább az egyéni számokban villogtak. Az éremtáblázat: Dánia 4-0-0 Svájc 2-2-0 Svédország 2-0-4 Franciaország 1-1-1 Norvégia 0-4-1 Finnország és Ukrajna 0-1-0 Oroszország 0-0-3 Jövőre Svédország várja a világ legjobb tájfutóit augusztus végén.