Weiler Virág 31. helyen végzett. A házigazda város, Jeseník volt a sprint szám két fordulójának a helyszíne az Európa-bajnokságon. Délelőtt a selejtező pályái egy parkos területen indultak, majd a belvárosban kanyarogva a főtérre futottak be. A szint nélküli, pörgős pályákon a férfiaknál 47-66, a nőknél 71-162 másodperc hátránnyal lehetett bejutni. Nem igazán születtek meglepetések, a szokásosnál többen nem értek el érvényes eredményt, de a menők hozták a bejutást, igaz, néhányan látványos spóroltak a döntőre. A férfiaknál Martin Regborn, Gustav Bergman és Matthias Kyburz nyerték a futamokat; Fehérvári Dániel a 26., Tugyi Levente a 27. helyen végzett, Bugár Gergely pedig rossz pontot fogott. A nőknél Judith Wyder, Elena Roos és Nádja Volinszka lettek az elsők; Gyurkó Fanni 16., Weiler Virág 8. és Szerencsi Ildikó 14. helye egyaránt bejutást ért. Délutánra felköltözött a mezőny a hegyoldalban elterülő fürdővárosba, Jeseník Lázněbe. A szintkülönbségek és a kerítések (a rendezők mesterséges lezárásokkal is nehezítették a versenyzők dolgát) miatt kimondottan trükkösek lettek a pályák, kisebb-nagyobb hibák mindenkinél becsúsztak. A verseny szorosan alakult és többnyire az utolsó emelkedőn és a befutószakaszon dőltek el a helyezések. A nőknél Judith Wyder a pálya kétharmadánál levő hosszú átmenetben vette át a vezetést, és végül öt másodperc előnnyel nyert az ukrán Nádja Volinszka előtt, így megvédte a címét. A harmadik helyen holtverseny alakult ki az orosz Galina Vinogradova és a hosszú átmenetben sokat veszítő dán Maja Alm között, akik kilenc másodpercre voltak az elsőtől. A magyarok közül Weiler Virágnak sikerült a legjobban a verseny: a 31. helyen végzett, ezzel tíz Világ kupa pontot is begyűjtött. Szerencsi Ildikó 39., Gyurkó Fanni 45. lett. A férfiaknál még szorosabb lett a végeredmény: a svájci Matthias Kyburz az utolsó előtti pontra vezető emelkedőben mutatott tempójának köszönhetően győzött, két másodperccel verve a svéd Gustav Bergmant és hárommal honfitársát, a meglepetésember Florian Howaldot. A lista elejét a svájciak és a skandinávok uralták, az EB első tizenkét helyezettjéből tizenegyet ők adtak. A B döntőben Tugyi Levente a 19., Bugár Gergely a 27., Fehérvári Dániel a 31. helyen zárt. Holnap 10 órakor kezdődik a hosszútáv selejtező, a magyar indulók: Péntek Gréti, Bakó Áron, Bugár Gergely, Liszka Krisztián.