Véget ért a TrailO EB. Szokás szerint kétnapos formában rendezték a TrailO EB utolsó számát, a PreO-t. Első nap a TempO selejtezőjéről ismerős helyszínen (Zlaté Hory), de ezúttal egy másik terepen versenyezhetett a mezőny. Ez teljesen erdei terep volt, finom domborzatú fenyőerdő. A pálya elég nehézre sikerült, amit bizonyít, hogy csak két hibátlan teljesítmény született a 23 pontos pályán. A második napra Vapenná mellett egy bányában került sor, izgalmas sziklaalakzatok között. Itt 24 pont volt, és senkinek nem sikerült mindegyiket eltalálnia. Para kategóriában kettős svéd győzelem született, Ola Jansson sokadik világversenyén nyert, Michael Johansson lett a második, a harmadik helyet az ukrán Vlagyiszlav Vovk szerezte meg. Laáber Miksa a 19. helyen végzett. Open kategóriában már tisztán skandináv dobogó alakult ki: Stig Gerdtman arany-, Jens Anderson bronzérmet nyert a svédeknek, az ezüstérmes Martin Jullum pedig Finnországot képviselte. Bíró Fruzsina 37., Fehér Ferenc 38., Miháczi Zoltán 61. lett.